strona główna sklep kontakt

Narodziny to cud natury, towarzyszą im szczęście i wielkie emocje. Poród to także ciężki wysiłek dla kobiety. Dlatego, by pomóc dziecku łagodnie przyjść na świat, należy się przygotować.

Przyrządy treningowe przygotowujące do porodu i regeneracji poporodowej, Epi·no Delphine i Delphine Plus, zostały opracowane, by wesprzeć ten proces. Dzięki delikatnemu, ale niezmiernie skutecznemu treningowi cały obszar przepony miednicy (mięśnie Kegla) zostaje wzmocniony i uelastyczniony, co zapobiega pęknięciu krocza podczas porodu i obniża prawdopodobieństwo, że konieczne będzie jego nacięcie. Po przeprowadzeniu badań klinicznych, 93% z pośród 800 pacjentek poleciłoby Epi·no swojej najlepszej przyjaciółce.

Dwie trzecie rodzących kobiet jest nacinanych lub pęka podczas porodu. Może to prowadzić do komplikacji podczas gojenia, takich jak zakażenia, nieprawidłowe zabliźnianie ran, co bywa bardzo bolesne. Może to skutkować trudnościami przy późniejszym wypróżnianiu, ale także obniżać wrażliwość seksualną. W późniejszych latach życia skutkiem pęknięcia lub nacinania może być niezdolność trzymania moczu lub obniżanie się macicy.

Przyrządy treningowe przygotowujące do porodu i regeneracji Epi·no Delphine i Delphine Plus zostały opracowane ze szczególną dbałością przez ginekologów, położne i kobiety w ciąży.

Epino DelphineDelphine

Epino Delphine PLUSDelphine PLUS
Konstrukcja Epi·no Delphine i Delphine Plus:

  1. anatomicznie uformowany, silikonowy balon
  2. wężyk doprowadzający
  3. wentyl zaworu powietrza
  4. pompka ręczna
  5. manometr (Delphine Plus)

Jakie korzyści wynikają z użytkowania Epi·no Delphine i Delphine Plus?

  • badania naukowe pokazują, że ryzyko uszkodzenia krocza jest znacznie zredukowane, szczególnie w połączeniu z masażem krocza,
  • czas fazy rozwarcia zdecydowanie się skraca, co obniża poziom stresu porodowego, zarówno dla matki, jak i dziecka,
  • zmniejsza się konieczność podawania środków przeciwbólowych podczas porodu,
  • regularny trening przygotowuje kobietę psychicznie do porodu, zmniejszając poczucie strachu i niepewności.

Aktywna przed porodem

Przygotowanie do porodu z Epi·no Delphine i Delphine Plus Trening przygotowujący do porodu należy rozpocząć w okolicach trzeciego tygodnia przed terminem rozwiązania, około 15 minut dziennie. Tak jak w sporcie mięśnie nie tylko się powiększają, ale także rozciągają (tak zwany STRETCHING).

Wzmocnienie mięśni Kegla

Balon należy wprowadzić do pochwy, trzymając u nasady wężyka. Poprzez delikatne obracanie balonem i poruszanie nim w górę i w dół narasta uczucie rozciągania w obrębie krocza. Trening polega na zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni przy jednoczesnym trzymaniu balonika.

Rozciąganie mięśni Kegla

Pompujemy powoli balonik wprowadzony do pochwy, na tyle żeby nie czuć dyskomfortu, ale tak, by jednak pozwolić na rozciąganie mięśni. Pozostawiamy napompowany balonik przez kilka do 10 minut w pochwie. To ćwiczenie pozwoli na powolne i ostrożne rozciągnięcie skóry i mięśni w obrębie krocza.

Ćwiczenia symulacyjne

Pod koniec cyklu treningowego należy napompowany balonik powoli wysunąć z pochwy przez parcie mięśni przepony miednicy. Symulujemy w ten sposób przejście główki dziecka podczas porodu.

Aktywna zaraz po porodzie

Czym jest przepona miednicy (mięśnie Kegla)? Przepona miednicy jest jednym z najważniejszych układów mięśni naszego ciała, to wewnętrzna warstwa mięśni dna miednicy, złożona z dźwigacza odbytu i mięśnia ogonowo-kulszowego. Zamyka jamę brzuszną od dołu, przepuszczając cewkę moczową, odbytnicę i pochwę. Przepona utrzymuje nasze ciało w pionie, odpowiada w dużym stopniu za krążenie krwi i oddychanie. Im silniejszy jest ten mięsień, tym lepiej funkcjonują organy położone w miednicy, takie jak macica, pęcherz moczowy i jelita. Dobrze wyćwiczony, wpływa pozytywnie na odczuwanie przyjemności seksualnej.

Dlaczego warto ćwiczyć przeponę miednicy?

Podczas porodu mięśnie przepony miednicy zostają bardzo rozciągnięte. Podczas gimnastyki odbudowującej, poprzez celowe napinanie i rozluźnianie mięśni, powracają one do dawnej formy. Stają się silne i napięte.

Trening odbudowujący z Epi·no Delphine Plus

Według dr Horkela (wynalazcy Epi·no), mniej więcej trzy do sześciu tygodni po porodzie można rozpocząć trening odbudowujący mięśnie przepony miednicy. Im mocniejsze są mięśnie, tym większy nacisk można odczytać na wskaźniku manometru Epi·no Delphine Plus, dzięki któremu z łatwością kontrolowany jest postęp w odbudowie. Proces ten określa się jako biofeedback.

Dr Wilhelm Horkel , położnik i ginekolog z Kliniki Starnberg (Niemcy), wynalazca Epino, o inspiracji i powstaniu przyrządu: Od dawna zajmowałem się problemem epizjotomii, potocznie nazywanej nacięciem krocza, która stała się w Niemczech rutynowym zabiegiem u kobiet rodzących po raz pierwszy. Dzięki praktyce zawodowej uświadomiłem sobie skalę bólu i dyskomfortu odczuwanego przez kobiety w skutek nacinania krocza. W mojej klinice w Starnbergu nacinanie było stosowane wyłącznie w koniecznych przypadkach. Nasze działania przy odbiorze porodu były całkowicie nastawione na wspieranie sił natury i staliśmy się orędownikami idei porodu naturalnego w myśl filozofii Dr Le Boyer.

W połowie lat osiemdziesiątych miałem zaszczyt wziąć udział w niemieckiej misji medycznej w Afryce, skoncentrowanej na zdrowiu lokalnych kobiet. Zainteresowałem się przygotowaniem do porodu, który odnosił lepsze rezultaty niż to miało miejsce wówczas w Niemczech. Okazało się, że uszkodzenia krocza występują stosunkowo rzadko, co w konsekwencji obniżało ilość infekcji, które w tym środowisku stanowiły fatalne zagrożenia dla matki. Powodem niskiego odsetka takich przypadków było przedporodowe rozciąganie krocza dzięki różnej wielkości orzechom.

Zabrałem ten pomysł z powrotem do Niemiec i zaprojektowałem silikonowy balonik, który dzięki pompce rozciągał się i pomagał naciągnąć krocze. W ten sposób zastąpiłem zestaw orzechów o rożnej wielkości. Dzięki wsparciu moich współpracowników i położnych przeprowadziliśmy próbę na chętnej grupie kobiet. Na wyniki nie trzeba było długo czekać, szybko odnotowaliśmy znaczący spadek urazów krocza. W tym czasie młoda matka rodząca w publicznym szpitalu miała 10% szansy na ochronę krocza. W naszej klinice Starnberg ta liczba wzrosła do 70%. Znaczące było także podłoże psychologiczne, kobiety czuły się pewnie i pełne sil, co skróciło drugą fazę porodu. W ten oto sposób narodził się pomysł Epi-no.

Po wielu sukcesach przy ponad 1000 udanych porodów naturalnych rocznie w klinice Starnberg firma Tecsana (znaczy: delikatna technologia) wprowadziła produkt Epi-no na cały rynek Niemiecki, następnie do Szwajcarii i Austii i kolejnie do ponad 20 krajów świata. Jest wiele danych determinujących poród naturalny , jednak jedna wielkość jest niezmienna: to 10 cm, które Epino pomaga osiągnąć kobiecie.

Dr Wilhelm Horkel
Starnberg Germany

zamów epi-no delphine
zamów epi-no delphine plus

 

zobacz prezentację

 

 

instrukcja obsługi


Logotypy.com - projektowanie logo, identyfikacja wizualna